Фікус Абіджан (Ficus Abidjan): поради щодо догляду, розмноження і пересадки

Фікус Абіджан (Ficus Abidjan): поради щодо догляду, розмноження і пересадки

Серед представників тутових фікус Каучуконосний відзначився своєю здатністю до невибагливого декоративного існування. А його сорт фікус Абіджан (Ficus Abidjan) став вінцем домашнього квітництва. Крім того, що ця рослина виглядає просто приголомшливо: великі, широкоовальні листя темно-зеленого кольору до 25 см в довжину і до 18 см в ширину, так воно ще й не потребує трепетного догляду за собою - це справжня знахідка для того, хто хоче почати вирощувати квіти у себе вдома. Фікус Еластика Абіджан росте виключно вертикально і не перевищує позначки 1,5 м в довжину. Однак зустрічаються екземпляри, які в зрілому віці починають ветвитися. На фото ви можете побачити цього красеня і переконатися в тому, що цей фікус може стати прекрасним доповненням вашої домашньої оранжереї.


Фікус Абіджан фото


Догляд за фікусом Абіджан в домашніх умовах

Що б виростити здоровий і міцний Фікус Абіджан в домашніх умовах не потрібно вигадувати велосипед, варто тільки виконувати найпростіші рекомендації, які дозволять вам насолоджуватися доглядом за рослиною.

  • Освітлення: цей сорт фікусу любить яскраве розсіяне світло без прямих сонячних променів

Тривале перебування в тіні може уповільнити зростання рослини.

  • Температура: температурний режим повинен дотримуватися в межах + 18 ° C - + 24 ° C - в літній період, + 16 ° C - + 18 ° C - взимку.
  • Вологість повітря: Абіджан любить часті обприскування, теплий душ один раз на місяць (із закритим ґрунтом) і протирани. У зимовий період можна обійтися тільки протираниєм листя вологою губкою.
  • Полив: для цього фікусу оптимальним буде помірний полив тоді, коли земля трохи підсохла, наприклад, 1-2 рази на тиждень влітку, а взимку бажано вдвічі скоротити.

Не допускайте пересихання ґрунту, оскільки це може призвести до скидання листя.

  • Пересадка: молоді рослини вимагають щорічної пересадки, а дорослі, тільки якщо горщик став тісним. При пересадці необхідно забезпечити рослині хороший дренажний шар. Коли фікус опиняється в новому ґрунті, то починає інтенсивно рости.
  • Підживлення: підживлення проводиться в період активного зростання, тобто з весни до осені. Для цього добре підійдуть рідкі добрива, які можна чергувати: органічні/мінеральні.
  • Розмноження: розмножується Абіджан двома способами: чоренкування (гострим ножем зрізається верхівковий стебель, зі зрізу видаляється чумацький сік, а саме череня вкорінюється або у воді, або відразу в грунті) і повітряні відводки (на третину надрізається стовбур, в розріз вставляється шматочок скла або трохи крупнозернистого піску, що б він не зросся, далі накривається мхом, поліетиленом і закріплюється. З появою коренів стебель зрізається і висаджується в землю).

Хвороби і шкідники

Серед шкідників, які можуть доставляти занепокоєння вже давно відомі нам щитівка, павутинний кліщ і багатоніжки. Через перше листя починають в'янути, покриватися темними плямами і опадати. Щоб позбутися щитівки, потрібно протирати листя мильним розчином і обприскувати розчином актеліку. Якщо в кімнаті знижується вологість, повітря стає більш сухим, то це призведе до появи павутинного кліща. Щоб попрощатися з ним листя необхідно протерти мильним розчином. Ну а якщо ви хочете уникнути появи цього паразита, тоді частіше обприскуйте Абіджан чистою водою кімнатної температури. А ось що б позбутися багатоніжок слід пересадити фікус в новий стерилізований грунт і дезінфікувати горщик, а то і взагалі замінити на інший.

Особливості кімнатного вирощування фікусу Еластика

Фікус Еластика, або каучуконосний, від латинської назви Ficus elastica, є рослиною з роду Ficus. Батьківщиною цієї популярної кімнатної рослини є території північно-східної Індії, а також півдня Індонезії.

Опис фікусу Еластика

Фікус каучуконосний, або Еластика, являє собою вічнозелене дерево, яке може в умовах дикої природи досягати висоти в 40 метрів.


Чергове розташування листя надає рослині високу декоративність. Листя володіє овальною формою і мають гострий кінець. Вони шкіряні, блискучі і досягають у довжину 30 сантиметрів при ширині не більше 20 сантиметрів. Молоде листя володіє рожевато-коричневатим фарбуванням. Для старих листя характерний темно-зелений колір.

Сформовані на рослині невеликі плоди овальної форми мають жовто-зелене фарбування. В умовах кімнатного квітництва фікус Еластика цвіте вкрай рідко.

Різновиди

У декоративному кімнатному квітникарстві вирощуються кілька різновидів фікусу Еластика, серед яких особливою популярністю користуються сорти «Робуста», «Мелані», «Абіджан», «Мікс», «Беліз» і «Тінику».

Сорт «Робуста»

Robusta належить до числа найбільш невибагливих і витривалих сортів фікусу Еластика. Така кімнатна рослина є ідеальним варіантом для вирощування початківцями або занадто зайнятими квітникарями. Товсте листя фікусу сприяє ефективному очищенню повітря в приміщенні від шкідливих речовин. Вчення фен-шуй рекомендує вирощувати фікус Робуста людям, які схильні до надмірностей у їжі або витратах.

Сорт «Мелані»

Elastica Melany є найкращим і найбільш перспективним сортом для вирощування в умовах невеликих приміщень. Еластика Мелані дуже компактна і має вельми декоративний зовнішній вигляд. Рослина володіє невеликим листям темно-зеленого кольору і дуже добре куститься. Фікус Мелані невибагливий у відході.

Сорт «Абіджан»

Фікус Еластика Abidjan характеризується дуже широким листям з темно-бордовим фарбуванням. Ця кімнатна рослина невибагливо і чудово підходить для вирощування квітникарями-початківцями, які тільки починають освоювати ази кімнатного рослинництва.

Сорт Мікс

Фікус Еластика Мікс є вічнозеленою рослиною з продовжувально-овальними, середніми за розмірами кожистим листям. Листя володіє темно-зеленим фарбуванням і характерним блиском.


Сорт «Беліз»

Каучуконосний фікус Elastica Belize дуже популярний. Рослина має оригінальне триколірне фарбування листя. Вони мають біло-рожеві краї і зелену центральну частину. Цей сорт Еластики відрізняється вимогливістю до освітлення і потребує якісного догляду.

Сорт Тініке

Фікус Теніке володіє дуже характерним листям з нерегулярною плямистістю. Дуже своєрідні за формою плями можуть бути білого і зеленого відтінку. Такий сорт кімнатного фікусу Еластика вельми примхливий і вимагає дуже грамотного відходу.

Фікус Еластика: відхід (відео)

Відхід у домашніх умовах

Здійснювати догляд за кімнатним фікусом Еластика не складно. Значна частина сортів цього виду фікусу відрізняється невибагливістю.

Мікроклімат

Строкаті сорти фікусу Еластика повинні бути розташовані в добре освітлених місцях. Рослина потребує захисту від протягів і притеніння з метою запобігання прямому попаданню сонячних променів.

Стандартні кімнатні температури підходять для вирощування Еластики. У зимовий період температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 10 градусів тепла.


Поливи і підживлення

Зрошувальні заходи проводяться в міру необхідності. Полив теплою і відстійною водою слід проводити при просиханні ґрунту в квітковому горщику. Рослину не можна заливати. Надлишок вологи викликає загнивання кореневої системи, що може призвести до загибелі фікусу.

Підгодовувати фікус слід в теплу пору року. Вносити слід органічні та мінеральні добрива, які необхідно чергувати.

Формування та обрізка

У весняний період слід здійснювати санітарну обрізку рослини. Вилученню підлягають надлишкові, а також травмовані втечі. Крім того, рослина добре переносить формування, за допомогою якого можна надати кроне дуже декоративний зовнішній вигляд.

Способи розмноження

Розмножувати фікус Еластика можна за допомогою черенкування або повітряними відводками. Деякі сорти Еластики чудово розмножуються насінням. Однак найбільш затребуване розмноження черенками, укорінення яких проводиться як у воді, так і за допомогою безпосередньої висадки в грунтовий субстрат.

Хвороби і шкідники

Фікуси Еластика піддаються поразкам щитівками, трипсами і павутинним кліщем. Позбутися цих рослинних паразитів можна за допомогою спеціальних препаратів, включаючи такий сильний засіб, як «Актара», або за допомогою народних, перевірених засобів. Найдієвішим є протирання листя і стебля мильним розчином.


Такі проблеми рослини, як опадання і скручування, побажання листя, а також зайве витягування стебля, найчастіше провокуються недотриманням правил догляду. Крім того, особливе значення має дозування поживних речовин при здійсненні підживлень. Як брак, так і надлишок добрив може негативно вплинути на кімнатну рослину.

Поради та рекомендації

Важливою умовою збереження здоров'я такої кімнатної рослини, як фікус Еластика, є здійснення своєчасного пересаджування. Пересадка молодих рослин повинна проводитися не рідше одного разу на два роки, а більш дорослий фікус можна пересаджувати не частіше одного разу на чотири роки.

Як пересадити фікус Еластика (відео)

При пересадці застосовується метод перевалки, а сама рослина висаджується з таким же ступенем заглублення, як і до цієї процедури. Незважаючи на деякий стрес, каучуконосний фікус досить швидко адаптується і приживається після пересадки і радує кольоровода своїм декоративним і яскравим листям довгі роки.

Опис фікусу Абіджан

Фікус Абіджан (abidjan) - кімнатна рослина, яка може вирости в будь-яких умовах. Фікус Абіджан назвали на честь невеликого міста, яке знаходиться в Африці. Цей фікус - один з найпоширеніших видів каучуконосної рослини. Таке деревце будинку завжди буде радувати око будь-якого господаря.

Загальний опис

Фікус каучуконосний Абіджан - це рослина, зелена цілий рік. Воно може досягати 1,5 м у висоту. Форма листя цього красеня досить велика, трохи овальна і з злегка загостреними верхівками. Самі ж за своєю структурою листя гладкі і матові, при попаданні на сонце яскраво блищать. За довжиною листя можуть досягати 25 см, а в ширину бути більше 17 см. Колір листків завжди насичений і яскравий, зеленого кольору. Також іноді зустрічаються жовті прожилки на підставі листка.


Знизу листок може плавно переходити в багрово-бордовий відтінок від зеленого кольору. Стебель біля рослини завжди стоїть прямо, широкий і масивний за своєю структурою. На квітці, якій понад 5 років, можна помітити невелике гілку.

Сам фікус прибув до нас з Азії, тому можна зрозуміти, чому він так любить теплий клімат і ненавидить протяги. Але навіть незважаючи на своє «прибуття» з досить теплої країни, він може чудово ужитися і адаптуватися до нашої мінливої погоди.

Відхід у домашніх умовах

За фікусом Абіджан не треба сильно доглядати. Це деревце відмінно адаптується, підходить для вирощування в домашніх умовах і не представляє ніяких незручностей для власників, а також красиво прикрашає будь-яку кімнату і надає екзотичність приміщенню. Стояти фікус повинен на самому світлому місці в будинку і самому теплому. Але не потрібно перестаратися з цим: нехай фікус і любить тепло, воно все ж має бути помірним.

Якщо ж буде сильно спекотно, коренева система втратить всю вологість і може загинути. Також треба уникати прямих променів сонця, оскільки вони можуть знищити клітини листочка, і тоді фікус загине. А якщо горщик поставити в занадто темне місце, це може негативно вплинути на деревце: воно перестане рости. Також є ймовірність, що, якщо не переставити горщик, через пару місяців деревце зав'яне.

Доглядати за фікусом абсолютно нескладно: деревце саме по собі нетребувально, але треба дотримуватися головних правил по догляду за ним, щоб рослина завжди була здоровою і добре цвіла.

  1. Після того як ви придбали фікус, не треба відразу його пересаджувати в новий красивий горщик: кореневій системі і рослині треба звикнути до нових кліматичних умов.
  2. У перші пару днів квітка може трохи повягнути, але це нормально. Головне в цей момент рослині дати трохи більше вітамінів і мікроелементів для підтримки всієї системи і щоб квітка якомога швидше відновилася.

Протягом пари днів рослина прийде в норму, і тоді через 2-3 тижні її можна буде пересаджувати в новий горщик із землею. На перший час найкраще купувати землю спеціальну для фікусів з торф'яним грунтом. Крім цього, рослина, через те що потрапила в незнайомі кліматичні умови, може почати скидати листочки, може навіть скинути практично все. Турбуватися про це не потрібно: це не означає, що вам продали погану квітку. Причина в тому, що коренева система не знає, що робити, і таким чином захищає всю систему. Через деякий час рослина відновиться.

Полив рослини

У фікусу Абіджан в цьому плані тільки одна перевага: правильний і цілком помірний полив. Але треба добре стежити за землею: підвищена вологість їй протипоказана. Якщо ж заливати занадто сильно рослину, вона може загинути. А все через те, що коренева система вбирає в себе занадто багато вологи, яка їй не потрібна, в результаті всі корені починають або розпадатися і стають хлипкими, або починають гнити. Якщо такі випадки, тоді квітку необхідно відразу пересадити в новий горщик. У цьому випадку треба обрізати всі погані і гнилі корені, а потім дати рослині висохнути, коріння продезінфікувати. Потім можна пересаджувати в нову землю (обов'язково).

Поливати треба тільки теплою водою, і вона повинна бути обов'язково відстійною. Оскільки вода з-під крана за своєю структурою занадто жорстка, саме тому вона не підійде для поливу рослин.

Як і будь-який інший фікус, цей любить, коли йому приділяють час. Найкращий спосіб - це робити щоденні обприскування з пульверизатора, а потім протирати. Таким чином, проводиться догляд за рослиною, плюс до всього, це відмінний спосіб не дати пиловим кліщам знищити його.

У теплий період фікус можна поливати кілька разів на тиждень, а ось у холодний - один раз на 2 тижні. Такі норми ніяк не зашкодять улюбленцю, і він завжди буде здоровий. Щоб перевірити, чи потребує рослина в поливі, треба взяти вилку і вставити її в землю, приблизно на 3 см. Якщо земля буде все ще вологою, значить, поливати не можна, якщо земля буде сухою, квітку сміливо можна зрошувати водою.

Кольорова фікуса

Як кажуть фахівці, фікуси такого виду практично ніколи не цвітуть в домашніх умовах. Складно зрозуміти, чого їм не вистачає, можливо, сонця, а можливо, що кореневій системі занадто тісно, і через це вона не може достатньо розростися, щоб дати плоди.

Рідко зустрічаються випадки, коли квітка приносить плоди, зазвичай таке явище можна зустріти, коли квітці більше 10 років. Фікус Абіджан фото підтверджують, що квітки цієї рослини невеликі: приблизно один сантиметр у діаметрі.

Як правильно формувати крону дерева

Догляд за цією рослиною не складе особливої праці. А догляд за кроною тим більше, головне - слідувати всім правилам та інструкціям. У домашній обстановці фікус зростає досить швидко. Приріст молодого деревця в 1 рік може становити понад 50 см. Щоб будинки не стояла метрова пальма, що займає весь простір, необхідно з'єднувати втечі, щоб дерево стрімко не розросталося і не тягнулося вгору. Такий сорт фікусу відноситься до дуже швидко зростаючих рослин, але все ж подібні пориви вгору потрібно стримувати, адже чим більше квітка, тим більша площа йому потрібна.

Основний стебель фікусу треба з'єднувати приблизно на висоті 20 см, щоб не завдати деревцю великої шкоди і не довести рослину до стану стресу. Стеблі, які будуть рости в бік, також треба обрізати. Таким чином можна створити красиву форму для фікусу. Фікус Абіджан на фото дозволяє побачити свою красу.

Ґрунт і ґрунт

Такий вид фікусу любить спокійну і неагресивну землю. Ґрунт обов'язково повинен бути родючим і якісним. Найбільш нові і молоді саджанці будуть рости дуже активно і швидко, тому для них потрібна поживна земля, щоб вони могли забирати з неї всі необхідні для системи вітаміни і мікроелементи. Також грунт за своєю структурою повинен бути м'яким і досить пухким. Це потрібно, щоб коренева система деревця могла добре проростати і зміцнюватися на новому місці.

Фікусу, якому більше п'яти років, відмінно підійде земляна суміш, що складається з землі дернової, торф'яної і чистого піску. У теплі періоди квітку необхідно підгодовувати універсальними біодобавками. Бажано 1-2 рази на місяць.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND