Як обрізати дифенбахію?

Як обрізати дифенбахію?

Дифенбахія належить до сімейству ароїдних і часто використовується для вирощування в офісних і домашніх приміщеннях. Рослина - це шикарний куст з великим листям строкатого забарвлення на потужному стеблі. Особливістю дифенбахії є велика швидкість зростання - за рік вона може досягти від 1,5 до 2 метрів у висоту.


При правильному догляді та належних умовах утримання квітка зростає досить кущовим. Однак дуже часто рослина жене високий, але абсолютно голий, стовбур, при цьому самі листя залишаються тільки на його верхівці. Причиною цього явища може бути занадто сухе повітря в кімнаті, але і за своєю природою дифенбахія потребує постійного стимулювання зростання, так як сама пускає нові втечі неохоче.


Правила обрізки дифенбахії

Щоб повернути квітку колишню красу, потрібно знати, як правильно обрізати дифенбахію. Перш за все, робити це потрібно дуже гострим ножем або невеликою пилкою - зріз повинен бути рівним (горизонтальним), і ні в якому разі не рваним. Ніж обробити спиртом, щоб не занести інфекцію, а після обрізки обов'язково вимити і продезінфікувати.

Сік, який виділяється в місці зрізу, отруйний, тому працювати потрібно обов'язково в рукавичках, і без присутності дітей.

Обрізати можна тільки дорослі рослину, діаметр стовбура яких становить не менше 2 см. Сама процедура виглядає наступним чином:

 1. За 4 дні до обрізки рослину перестають поливати, в результаті чого вона виділяє менше соку в місці зрізу.
 2. Довгий стовбур дифенбахії потрібно зрізати повністю, залишивши тільки невеликий пенек висотою до 10 см. На пеньці обов'язково повинні бути присутні 3 сплячі нирки (на вигляд як півкільця), щоб надалі з них пішли нові втечі.
 3. Місце зрізу обмакнути серветкою, щоб прибрати краплі соку, і обробити активованим вугіллям або присипати деревною золою.
 4. Зверху на пенек поставити скляну банку. Її знімають, коли нирки прокинутися і з'являться молоді втечі, а до цього періодично піднімають для провітрювання.

Що робити з обрізаним стволом?

Обрізані залишки використовують для розмноження дифенбахії. При цьому вкорінюють не тільки верхівку, а й сам довгий ствол:

 1. Укорінення верхівки. Зрізану макушку поставити в склянку з водою і обернути його темною тканиною, щоб він не освічувався. Воду міняють через кожні 2-3 дні. Після того, як з'являться молоді корінці, верхівку підсаджують у горщик до обрізаної дифенбахії або в окремий посуд як самостійну рослину. Можна відразу вкоренити її в суміші землі і піску.
 2. Укорінення стовбура. Довгий стебель розрізати на частини таким чином, щоб на кожній залишилися нирки. Залишити на 2 дні при кімнатній температурі підсихати.

Омолодження дифенбахії шляхом обрізки - відео

Дифенбахія з довгим стволом в домашніх умовах: пересадка і обрізка рослини

Сьогодні я хочу познайомити вас зі своєю тропічною красунею - дифенбахією, батьківщиною якої є Південна Америка. Рослина приваблює оригінальним забарвленням пишного листя, невибагливістю до умов вирощування. Щоправда, є один нюанс - воно самостійно не кущиться і не гілиться, тому виникає необхідність у регулярній пересадці та обрізці. Розгляньмо більш детально, як правильно виконувати ці процедури.

Опис культури

Дифенбахія - кімнатна квітка, зростання якої часто досягає 1 м. Цього розміру вона досягає досить швидко. Вже через рік-два верх рослини може впертися в стелю. Стебель у рослини товстий, він усипаний великою, строкатою листям яйцевидної форми.


Рослина вважається отруйною, тому її небажано утримувати там, де є тварини і маленькі діти.

Терміни обрізки

Дифенбахія - квітка, яка витягується ввись, але не кущиться. Щоб надати йому відповідну форму, потрібно проводити обрізку рослини.

Перший раз обрізати дифенбахію можна, коли вона досягне віку 2-3 роки. Її проводять, коли виявляється:

 • оголений знизу стебель;
 • лохмата від надлишку листя верхівка;
 • опадання та побажання листя.

Бажано проводити обрізку взимку, в період спокою, хоча при терміновій необхідності можна зробити це і в будь-який інший час.

Надалі радикальну обрізку під корінь виконують раз на 2-4 роки. Це дозволяє виростити з обрізаної частини кілька рослин.

Обрізка дифенбахії

Обрізці підлягає доросла рослина, добре вкорінена. Перед процедурою потрібно підготувати:

 • гострий ніж з дрібними зубами і спирт для його обробки;
 • ватні диски;
 • активоване вугілля;
 • скляна ємність.

Послідовність дій така:


 • ножем виконують горизонтальний зріз так, щоб на решті присутні невеликі нирки в кількості 2-5 штук;
 • на ватний диск наносять спирт і обробляють місце зрізу, щоб уникнути появи цвілі і бактерій;
 • пенек накривають ємністю, її періодично знімають для провітрювання.

Оскільки культура отруйна, всі маніпуляції виконують строго в рукавичках! Після роботи потрібно ретельно вимити руки!

При бажанні з зрізаної частини можна виростити нову квітку. Для цього її підсушують протягом дня на відкритому повітрі, потім ставлять у воду, в якій розчинене подрібнене активоване вугілля.

Вже через 2 тижні можна виявити, як череня пустило перші корінці. Після їх появи потрібно вкоренити рослину, посадивши її в контейнер з грунтом. Так обрізка перетікає в процес розмноження.

Необхідність і терміни пересадки

Причин для пересадки квітки існує кілька:

 1. необхідність поліпшити його зовнішній вигляд;
 2. кореневій системі тісно в горщику.

Проводити пересадку слід вчасно, інакше квітка почне хворіти і скидати листя, сповільнить свій зріст. Сигналом є і дрібне нове листя, а також швидко висихання субстрату після поливу.


Пересаджувати культуру бажано навесні, до етапу активної вегетації. Молодим рослинам горщик змінюють щорічно.

Пересадка

Перед тим, як пересадити дифенбахію з довгим стовбуром, потрібно підготувати новий горщик, який повинен бути більше попереднього на 2-3 см. Також знадобиться новий поживний, пухкий грунт і матеріал для дренажного шару, наприклад, керамзит.

Пересадку проводять методом перевалки. Спочатку потрібно обережно дістати рослину зі старого горщика і уважно вивчити коріння. При необхідності потрібно видалити:

 • уражені частини;
 • пошкоджені, сухі відростки.

Розправивши коріння, видаляють налиплу землю і обробляють зрізи фунгіцидом, підійде і подрібнене активоване вугілля. Це дозволить убезпечити рослину від появи інфекції або вірусів.

У нову ємність насипають дренажний шар, поверх - шар землі. Можна використовувати як спеціальний склад для плодово-листяних культур, так і самостійно підготовлений грунт. До його складу входить річковий пісок, листяна земля, мох і торф. Готова суміш повинна мати помірну кислотність.

Поверх землі встановлюють рослину, заповнюють вільний простір субстратом, ущільнюють, поливають.


Після пересадки та обрізки квітки потрібен час на відновлення. У цей час йому забезпечують якісний догляд, що дозволяє рослині швидко прижитися і витягуватися, обростаючи новим листям.

Освітлення і температура

Культура потребує хорошого освітлення без попадання прямого сонячного світла. Оптимальний варіант для розміщення горщика в будинку - місце, де панує легка полутень. Це може бути південно-західна або південно-східна сторона.

Важливим параметром є і температура повітря в приміщенні. Вона повинна бути в районі 18-25 градусів тепла. У таких умовах квітка швидко відновить свої сили. У літній період можна винести його на балкон або в сад.

Полив.

Дифенбахія потребує регулярного поливу, для цього використовують теплу відстійну воду. На період зростання нових гілок на кілька днів потрібно відмовитися від цієї процедури. У період спокою частоту поливу скорочують.

Важливо стежити за станом ґрунту, не допускаючи її заболоченості. Це згубно відбивається на стані квітки, вона може загинути.

Вологість повітря

Цей параметр дуже важливий для кольору, адже це тропічна культура. Необхідно регулярно:


 • проводити обприскування з пульверизатора;
 • виконувати вологу обробку листя м'яким, вологим матеріалом, не забуваючи про заходи безпеки.

Підживлення

Рослина потребує хорошої підгодівлі, в якості якої використовують:

 • органічні добрива;
 • мінеральні склади.

Підживлення проводять відразу після поливу двічі на місяць, на період спокою від неї взагалі відмовляються.

Дифенбахія: як правильно обрізати рослину?

 • View the full image

Обрізка дифенбахії

Опис тропічної рослини

Умови вирощування деревоподібної культури

Способи розмноження рослини

Обрізка: терміни і правила

Прийоми відходу після обрізки

Складно містити тропічні рослини. Крім створення для них спеціальних умов, їм необхідні і різні процедури, що покращують їх зростання, вегетацію. Одна з них обрізка. Як її проводити, в які терміни, відіграє важливу роль для рослини. Дифенбахія краще росте, омолоджується після обрізки, якщо вона проведена в терміни і грамотно.

Батьківщиною дифенбахії - рослини з декоративним листям - є тропічні ліси американського континенту. Описана австрійськими ботаніками, рослина назву свою отримала на честь одного з першовідкривачів. У природі види декоративного чагарнику досягають величезних розмірів. У кімнатному кольорівництві поширені гібриди, що становлять інтерес забарвленням листя, особливістю квітки. У рослині цінують невибагливість у догляді, а вирощують для очищення повітря в приміщеннях.

Опис тропічної рослини

Кімнатна квітка володіє товстим м'ясистим стеблем, на якому знаходяться великі листя яйцевидної форми. У висоту багато видів рослини досягають метра. Відрізняються вони тільки забарвленням листя:

 • У плямистої дифенбахії на темній зелені листової пластини розсипані невеликі плями жовтуватого відтінку. Посередині їх багато, до краю - вони сходять нанівець.
 • У гібрида Сегуїна - величезне листя діаметром в п'ятнадцять сантиметрів. Крім плямистості видно вздовж прожилок білуваті смуги.
 • Дифенбахія Камілла має кущову форму з невеликими за розміром листям. Оригінальність у їх забарвленні: світла середина і темно-зелені краї.
 • Гарне симетричне забарвлення біля чарівної дифенбахії. На листовій пластині промальовані світлим тоном прожилки.
 • Біля кущових сортів рослини на зелених листях овальної форми проведені посередині світлі смуги.
 • У кімнатній рослині в період вегетації з'являються непоказні білі квіточки, зібрані в початок.

Для дифенбахії відмінним є швидке зростання. Листя з'являється так швидко, що через рік-два верхівкою деревце впирається в стелю. При цьому внизу на стеблі листя не залишається.
Декоративний вигляд тропічної квітки приваблює багатьох. Поглинаючи листям вологу, рослина виділяє багато кисню, допомагає знизити вміст хімічних сполук у будинку. Адже їх так багато виділяють матеріали, що використовуються у виробництві меблів.

Але крім корисних властивостей рослина вважається отруйною. Тому воно підходить для тих, у кого вдома немає тварин. Деревце послужить прекрасним іонізатором повітря в офісах, виробничих приміщеннях.

Умови вирощування деревоподібної культури

Для тропічної дифенбахії створюють такі умови, необхідні для активного зростання:

 1. Багато світла важливо, але без прямих сонячних променів. Тому горщик з рослиною краще помістити в південно-західній або південно-східній частині будинку. Визначити брак світла можна по тому, як виглядає листя. Якщо кількість світлих плям зменшується, а пластина стає однорідно-зеленою, то необхідне підсвічування рослині.
 2. Діапазон температури повітря в приміщенні для кімнатної квітки становить від 18 до 25 градусів вище нуля. Влітку можна поставити горщик з дифенбахією на засклену лоджію або веранду. Спека в приміщенні призведе до засихання листя, облітання його.
 3. Протягів, різких перепадів температур допускати не варто, а то красуня залишиться без листя.
 4. Ґрунт підбирають з помірною кислотністю.
 5. Враховуючи швидке зростання кущу, для квітки потрібен великий за обсягом горщик.
 6. Тропічне повітря насичене завжди вологістю. Для рослини це важливо. Тому його влаштовує регулярне обприскування. При зниженні температури повітря в приміщенні душ замінюють вологою обробкою листя. Змочивши м'яку ганчірку в теплій воді, обережно протирають нею поверхню листа.

Створені умови вплинуть позитивно на правильний розвиток дифенбахії.

Способи розмноження рослини

Кімнатна рослина легко вкорінюється, тому розмножувати її просто. Найчастіше для розведення дифенбахії беруть черенки, які готують з основного стебля. Вибирають обов'язково ділянку з нирками. Його занурюють у теплу воду на один або три тижні. Цього часу буде достатньо, щоб череня вкоренилося.

Після цього необхідно підібрати ємність, засипавши в неї суміш торфу з піском. Паросток поміщають у горщик, прикривши ковпаком з пластикової пляшки. Тепер залишається помістити контейнер в тепле місце. Тепличку часто провітрюють, поливають втечу в міру підсихання верхнього шару ґрунту. Через два місяці з'являться перші листочки. Тепер рослина готова до подальшого розвитку.

Можна вкорінювати взятий від нижньої частини стебля череня відразу в грунті.

Часто з пенька, отриманого при нарізці черенків, починають відростати молоді листочки. У кущових видів дифенбахії бічні гілки відіграють роль матеріалу для розмноження. Їх треба відокремити від материнського стебля і посадити в інший горщик. Розмноження рослини відбувається завжди ефективно, оскільки приживається воно легко.

Обрізка: терміни і правила

Обрізати верхівку тропічного деревця починають тоді, коли вік дифенбахії два-три роки. Про те, що пора проводити процедуру, видно по оголеному стеблю знизу і лохматою через безліч листя верхівці.

Оптимальним часом для обрізки є період спокою - зима, хоча і в цей час з'являються нові листя. Багато хто вважає, що можна обрізати завжди, як тільки з'явиться в цьому необхідність.

Особливості та правила обрізки:

 • Процедуру проводять секатором або гострим ножем, який обробляють перед процедурою спиртом.
 • Не треба забувати про отруйність листя, стебля дифенбахії. Руки повинні бути захищені гумовими рукавичками, а очі - спеціальними окулярами. На обличчя надягають респіраторну маску, щоб не пошкодити слизову рота, носа. Поверхню тіла обов'язково прикривають халатом, оскільки сік, потрапивши на шкіру, викличе сильну алергічну реакцію. Якщо ж це сталося, то необхідно промити місце потрапляння соку під проточною водою.
 • Зрізати стебель можна настільки, наскільки хочеться. При абсолютно голому стовбурі зрізають, залишаючи пенек заввишки не більше десяти сантиметрів.
 • Місце зрізу треба промокнути серветкою, прибравши сок, що з'явився, присипати товченим активованим вугіллям.

Відрізані стебли використовують для розмноження дифенбахії, помістивши в ґрунт або воду для вкорінення. Процедура обрізки рослини проста, але вимагає виконання правил безпеки.

Прийоми відходу після обрізки

Відновлюється квітка після обрізки швидко. Голий стебель починає обростати листям і рости вгору. Зміцнити дифенбахію можна правильним доглядом, який полягає в поливі і підживленні:

 • Без постійного зволоження ґрунту і повітря рослина загине. Поливають деревце теплою відстійною водою. А обприскують з пульверизатора, особливо це важливо при сухості повітря в приміщенні. Для зволоження можна помістити в піддон вологий мох або гальку. Це дозволить насичуватися листям вологими парами постійно. Заболоченість ґрунту дифенбахію погубить. Тому визначають необхідність зволоження за станом ґрунту в горщику.
 • Підживлення рослини складається з чергування мінеральних та органічних добрив. Виключають органічні речовини для тих видів, у яких переважають світлі відтінки у візерунку листової пластини. Їм потрібні неазотні з'єднання. Вносять добрива двічі на місяць. При неправильно проведеній підгодівлі або поливі дифенбахія скидає листя, оголюючи нижню частину стовбура. У період спокою знижують частоту поливу, припиняють удобрювати декоративні кущики.

Як тільки горщик стане малим для рослини, його пересаджують в інший, побільше. Основний спосіб пересадки - перевалка разом з грудкою ґрунту на корінні. Важливо в новий просторий горщик насипати шар керамзиту, а ґрунт підібрати поживний, пухкий. Кімнатна рослина невибагливо у догляді, завжди радує строкатістю листя.

Більше інформації можна дізнатися з відео:

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND