Чахохбілі з яловичини

Чахохбілі з яловичини

Існує думка, що грузинське рагу - «чахохбілі» спочатку робилося з фазанів.

Чахохбілі - один з найпростіших і найшвидших рецептів рагу з птиці, хоча готують не тільки з неї. Це рецепт грузинської національної кухні. Існує думка, що рагу спочатку робилося з фазанів (колись у Грузії вони водилися в достатку). Але все смачне коли-небудь закінчується, так що тепер доводиться задовольнятися курочками, яловичиною або бараниною. У чахохбілі є певні принципи приготування.


Перше - це метод оскарження м'яса перед гасінням: спочатку його оскаржують без додаткового жиру.

Друге - овочі для соусу і м'ясо або птиця повинні бути в рівній пропорції.

Є певний обов'язковий набір спецій для чахохбілі: кінза, петрушка, часник, червоний перець. Дехто вважає, що і фіолетовий базилік теж дуже підходить.

У кожному регіоні, та й у кожній родині додаються ще свої прянощі типу хмелі-сунелі, імеритинського шафрана (в основному для курки), для м'яса, за бажанням - кріп. РЕЦЕПТ ЧАХОХБИЛИ З ЯЛОВИЧИНИ

ТРЕБА:

700 г яловичини (бажано з жирком та обов «язково молодою) 4 цибулини 700 г помідорів свіжих (або консервованих у власному соку, разом із соком) 1 ч. л. червоного пір» їнки Полголовки чеснокаКінза, петрушка, базилікСахар ‑ для балансування смаку, за бажанням

ЯК ГОТУВАТИ:

1. Порізати м'ясо невеликими шматочками. Обсмажити в нагрітому сотейнику приблизно протягом 10 хвилин.


2. Цибулю почистити, порізати кільцями, додати в м'ясо і обсмажувати разом з м'ясом кілька хвилин. Посолити.

3. Якщо помідори свіжі, то зняти з них шкірку (обдавши окропом або спеціальним ножем). А якщо консервовані, то просто порубати і додати разом із соком. Скласти все в сотейник до м'яса. Гасити півгодини або до м'якості м'яса.

4. зелень дрібно порізати і додати в чахохбілі. Ще раз посолити остаточно, додати червоний перець і сухі трави, якщо хочете. Додати дрібно порубаний часник і потримати кілька хвилин на слабкому вогні.

5. Дати постояти трохи під кришкою. І можна подавати. ДО РЕЧІ: якщо в процесі гасіння мало рідини, долити окропу, приблизно 1 склянка (200 мл). Чахохбілі подається без гарніру - грузинські страви, як правило, подаються з салатами і свіжим хлібом. До речі, дуже смачно за п'ять хвилин до подачі посипати овочевий салат сухим базиліком, розтертим прямо пальцями, і накрити страву тарілкою. Салат вийде з дивовижним ароматом, що викликає неймовірне бажання відразу ж з'їсти все, що стоїть перед вами!

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND