Як засушити закваску для домашнього хліба

Як засушити закваску для домашнього хліба

Давно шукала для себе простий і надійний спосіб збереження улюбленої хлібної закваски на випадок тривалої перерви в домашньому пекарі. Знайшла! Все геніальне просто і вже кимось придумано! Абсолютно випадково почула, як казахи сушать кумисну закваску, випробувала на своїй улюблениці і з задоволенням ділюся своїми навичками з компанією Поварят.

Інгредієнти для «Як засушити закваску для домашнього хліба»:

  • Закваска (я використовую ізюмну) - 2 ст. л.
  • Борошно пшеничне/Борошно (Я готую вдома цільномолоте борошно на звичайній кавомолці з пшеничних зерен для пророщування) - 2 ст. л.
  • Вода - 2 ст. л.

Час приготування: 120 хвилин


Кількість порцій: 20

Харчова та енергетична цінність:

Готової страви

     

ккал
236.4 ккал

белкі7.2
р

жири2.2
р

вуглеводи47.7
р

Порції

     

ккал
11.8 ккал


белкі0.4
р

жири0.1
г

вуглеводи2.4
р

100 г страви

     

ккал
157.6 ккал

белки
4.8 р

жири1.5
р

вуглеводи31.8
р


 

Рецепт «Як засушити закваску для домашнього хліба»:

Приступимо до заготівлі закваски впрок. Для цього необхідно взяти близько 2 столових ложок закваски, розвести її питною водою - 2 ст. л. і погодувати її свіжозмолотою або промисловою цільносмолотою пшеничним борошном - 2 ст. л.

Приготуйте смужку чистої бавовняної тканини шириною близько 4-5 см і довжиною 1,5-2 метри. У моєму випадку використовувалася чиста і прогладжена праскою гілка від постільної білизни. Марля буде тонкувата.

Беремо нашу смужку і занурюємо її в щойно погодовану закваску.

Ґрунтовно обвалявши смужку в заквасці, несильно натискаючи, знімаємо з неї надлишки.


Отримуємо ось таку «волохату» ганчірку.

Розправляємо мокру смужку і акуратно розвішуємо в добре провітрюваному місці, але не на спеці. Я сушила на ручках кватирки біля відкритого вікна близько 1,5 годин влітку.

Виходить така ось краса.

Ось у такому паперовому згорточці я і зберігаю закваску, поки вона мені не знадобиться. Лежить вона у мене на кухонному гарнітурі (там тепло і сухо завжди). Для того, щоб пожвавити її, достатньо відрізати 10 см нашої заготовки і гарненько розмочити, прополоскати і віджати її в 100 грамах води, прибрати тканину і додати 100 грам борошна. Дати постояти в теплі до утворення дрібних бульбашок. Далі використовувати як завжди.

Ось такий у мене виходить хлібушок на цій заквасці.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND