Google хоче використовувати голих землекопів, щоб знайти секрет продовження життя

Google хоче використовувати голих землекопів, щоб знайти секрет продовження життя

Голий землекоп - еусоціальний ссавець, що живе колоніями з поділом особин на касти.


Calico Labs (Calico LLC) - таємнича компанія, що займається дослідженнями в галузі продовження життя за підтримки Google і фармацевтичного гіганта AbbVie - використовує колонію голих землекопів, щоб розкрити секрети старіння. Вона також залучила провідних вчених в області генетики і біології для вивчення мишей, дріжджів і хробаків в рамках амбітної місії з продовження життя людини, згідно з повідомленням MIT Technology Review.


Бюджет для вирішення цих питань у Calico Labs значний: 1,5 млрд доларів. Дослідження старіння, як відомо, забирають багато часу і дороги, особливо якщо досліджуються ссавці. Зрештою, щоб вивчити, як старіє тварина, ви повинні її зістарити. Це означає, що потрібно підтримувати його життя протягом багатьох років.

У випадку мишей, все це займає всього лише від півтора до двох років. Calico Labs, Сан-Франциско, і The Jackson Laboratory в Бар Харбор (Bar Harbor), штат Мен, співпрацюють у пошуку молекулярного підпису старіння в крові, кале, сечі 1000 мишей. Тільки годування цих мишей може обходитися в 3 млн доларів, повідомляє MIT Technology Review. І це не рахуючи будівель, амортизації осель (клітин, тераріумів) гризунів і оплати безпосередньо експериментів з пошуку молекули, яка могла б розповісти вченим, коли тварина старіє, а коли працює втручання в процес старіння, що уповільнює його або звертає назад.

З голими землекопами ці експерименти можуть зайняти ще більше часу. Колонія відокремлена від штаб-квартири Calico в Сан-Франциско і знаходиться по інший бік моста Золоті ворота, в Інституті досліджень старіння імені Бака (Buck Institute for Research on Aging) в місті Новато (Novato), Каліфорнія. Голі землекопи цікаві істоти для вивчення процесів старіння, тому що можуть жити до 30 років, набагато довше, ніж інші дрібні ссавці. Вони також стійкі до раку.

Зараз вчені з Calico Labs намагаються секвенувати геном голого землекопа. Можливо, вивчення генетики цієї тварини допоможе вченим зрозуміти, як їй вдається обдурити процес старіння. У Calico збираються за допомогою CRISPR/CAS9 редагувати послідовно різні ділянки геному землекопа і таким чином перевіряти, як зміна різних генів змінює тривалість його життя. Але варто зазначити, що коли справа стосується старіння, задіяна не тільки генетика, релевантними можуть виявитися найрізноманітніші фактори: харчування, умови проживання тощо.

Девід Ботстайн (David Botstein) з Calico повідомив MIT Technology Review, що, навіть якщо все піде за планом, не потрібно очікувати від Calico Labs якихось великих новин протягом наступних 10 років.

Голий землекоп (лат. Heterocephalus glaber) - невеликий гризун сімейства землекопових. Вигляд відрізняється унікальними для ссавців особливостями: складною соціальною організацією колонії (схожою на влаштування колонії громадських комах), хладнокровністю, нечутливістю до деяких форм болю (термічних опіків і хімічних опіків кислотами), витривалістю до високих концентрацій CO2.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND