Ліки можуть запобігти раковим метастазам

Ліки можуть запобігти раковим метастазам

Ракові клітини розсіюються по організму і можуть давати метастази.


«Більше пухлини немає» - слова, які люди сподіваються почути після хірургічного втручання. Але зі зростанням розуміння того, як поширюється і метастазує рак, з'ясовується, що вони не тільки майже ніколи не є правдою, але і, швидше за все, більш ефективний спосіб лікування - намагатися стримувати рак, а не усувати його.


Новий підхід, протестований на тваринах, назвали lock'n'block (зупинити і блокувати). Група вчених під керівництвом дослідників з Університету Пердью (Purdue University) виявила, що препарат, вже представлений на ринку для застосування в іншій області, можна використовувати в терапії для запобігання метастазування раку молочної залози.

Доцент кафедри медичної хімії та молекулярної фармакології Майкл Вендт (Michael Wendt), каже, що дослідники раку починають розуміти, що переслідують неможливу мету.

"Велика частина терапії раку націлена на те, щоб вбити всі ракові клітини. Знищити тіло раку. Але останнім часом з'явилося багато досліджень, які показують, що ми ніколи не зможемо це зробити. Ракові клітини розвиваються настільки швидко, що завжди знаходять спосіб уникнути будь-якого виду терапії, - говорить Вендт. - Нова концепція лікування раку полягає в тому, що ми повинні спробувати не вбити всі ракові клітини, але затримати їх у слабкому стані, що не викликає ніяких симптомів. У стані бездіяльності ".

Вендт керував спільним дослідженням, під час якого виявилося, що препарат фостаматініб є ефективним засобом блокування і стримування метастатичних ракових клітин у мишей.

Апарна Шинде (Aparna Shinde), науковий співробітник AbbVie Inc., каже, що дослідження було сфокусоване на раку молочної залози, тому що саме він часто призводить до метастазування через кілька років.

"Якщо у пацієнтки був рак молочної залози, це завжди призводить до поширення ракових клітин, - говорить вона. - Рак молочної залози не вважається виліковним захворюванням, це хронічне захворювання, тому що через 10 або 20 років через метастазуючі клітини можна отримати вторинні пухлини. Але ми показали, що можемо блокувати клітини, щоб вони перебували в сплячому стані. Навіть якщо у пацієнта метастази, ми можемо тримати їх у цьому стані дуже довгий час ".


Вендт пояснює, що коли ракові клітини пересуваються від первинної пухлини в іншу частину тіла, вони можуть перебувати в сплячому стані протягом багатьох років. Ракові клітини дуже стійкі до поточної медикаментозної терапії, тому що існуючі препарати призначені для клітин, що ростуть швидше звичайних клітин, з тією ж швидкістю, що і ракові пухлини. Але це не стосується розсіяних по організму ракових клітин, які можуть перебувати в сплячому стані протягом багатьох років.

"Ми зараз вивчаємо ці розсіяні клітини. Їх можна утримувати в сплячому стані замість того, щоб намагатися ліквідувати ", - говорить Вендт.

Дослідники використовували препарат фостаматініб, оскільки він інгібує конкретний білок, нерецепторну тирозінкіназу (SYK), що міститься в розсіяних ракових клітинах.

"Це значне відкриття для нас, тому що це препарат з низькою токсичністю. Він призначений для людей з хронічними захворюваннями, вони можуть його приймати протягом тривалого часу, - говорить Вендт. - Ми вважаємо, що фостаматініб - ідеальний кандидат для довгострокового впливу lock'n'block (зупинити і блокувати). Він підходить для подальших досліджень і з'ясування, чи можна стабілізувати ракові клітини в сплячому стані. Якщо SYK проявляється в інших онкологічних захворюваннях, це може відноситися і до них ".

У поточному дослідженні вчені хірургічним шляхом видалили пухлину раку молочної залози у мишей. Клітини пухлини були позначені люциферазою, біолюмінісцентним білком світлячка, що дозволяє дослідникам відстежувати і кількісно оцінювати рівень метастазуючих клітин.

Дослідники виявили, що ракові клітини, оброблені фостаматінібом, залишалися в сплячому стані і не викликали метастазів в інших частинах тіла.

"Наша робота унікальна тим, що це одна з небагатьох робіт, в яких тестувалася терапія метастазів в постопераційних умовах. Більшість досліджень зосереджена на лікуванні первинної пухлини. Ми націлені на більш пізні процеси захворювання, щоб подивитися, чи зможемо ми утримувати пухлинні клітини в сплячому стані, - сказав Вендт. - Але клінічні випробування такого роду речей дуже складні, оскільки пацієнти формально знаходяться в ремісії. Ми підозрюємо, що у таких пацієнтів сплячі ракові клітини поширюються по тілу, але у нас немає можливості виявити їх прямо зараз ".


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND