Рак шийки матки, що розвинувся не через вірус папіломи людини, більш небезпечний

Рак шийки матки, що розвинувся не через вірус папіломи людини, більш небезпечний

Рак шийки матки більш агресивний, якщо немає вірусу папіломи людини.


Рак шийки матки при негативному аналізі на зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ) зустрічається рідко, але більш агресивний. Його часто діагностують на пізніх стадіях з великою кількістю метастазів і низьким рівнем виживаності. Такі висновки дослідження, проведеного Глобальним інститутом здоров'я в Барселоні (ісп. Instituto de Salud Global de Barcelona, катал. Institut de Salut Global de Barcelona сокр., ISGlobal) і Барселонським університетом (ісп. Universidad de Barcelona, катал. Universitat de Barcelona).


Рак шийки матки є четвертим за поширеністю онкологічним захворюванням серед жінок по всьому світу і однією з причин ускладнень і смертності. Інфекція ВПЛ (особливо деякі генотипи) - основний збудник цієї пухлини. Лише невеликий відсоток випадків раку шийки матки супроводжується негативним аналізом на зараження ВПЛ. Було неясно, чи представляють ці пухлини окремий підтип раку з іншими клінічними і прогностичними характеристиками.

У згаданій роботі команда під керівництвом дослідника з ISGlobal і лікаря клінічної лабораторної діагностики Хауме Орді (Jaume Ordi) проаналізувала пухлини 214 жінок з діагностованим раком шийки матки, після чого випробовувані спостерігалися ще протягом п'яти років. Використовуючи високочутливий молекулярний тест на ампліфікацію, вони виявили, що 10% аналізованих пухлин показують негативний аналіз ДНК на ВПЛ. У жінок з таким результатом пухлини були діагностовані на більш пізніх стадіях, крім того, злоякісні утворення у них мали більш високий рівень метастазів в лімфатичних вузлах і такі пацієнтки виживали в середньому в два рази рідше, ніж жінки з ВПЛ-позитивними пухлинами.

«Результати підтверджують попередні дослідження, проведені на меншому числі зразків, - говорить Орді. - ВПЛ-негативні пухлини являють собою більш агресивний вид раку з гіршим прогнозом, що необхідно враховувати при клінічному лікуванні таких пацієнтів».

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND